Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu İstanbul

Yüksek gerilim işletme sorumluluğu İstanbul genelinde ve diğer illerde elektrik enerjisinin kalitesini standartlara uygun hale getirmek bununla birlikte enerji kaybını önlemek amacıyla yapılan bir denetim ve bakım protokolleri düzenleme faaliyetlerini  kapsamaktadır.

yuksek-gerilim-isletme-sorumlulugu-istanbul

Elektrik enerjisinin üretilerek son tüketici noktalarına ulaşmasını sağlayan elektrik iletim hatları , dağıtım şebekeleri ile kullanıcılara uygun gerilim seviyelerine dönüştürülerek enerjiyi son tüketim noktalarına ulaştırmaktadır. Bu noktada elektrik enerjisinin istenen seviyelere dönüştürülerek kullanıma uygun hale getiren dağıtım merkezlerine ve bu merkezlerin temel taşını oluşturan transformatörlere yani trafolara değinelim.

Trafolar yukarıda belirtildiği üzere elektrik enerjisinin bileşenlerini oluşturan gerilim ve akım değerlerini istenen oranlarda dönüşümünü yapan bir cihazdır. Bu dönüşümün sebebi elektrik iletim hatlarındaki enerji kaybını en aza düşürmektir. Trafolar bu işi iletim hatlarında en az elektrik enerjisi tüketilecek şekilde ayarlayarak yapar. Günümüzde elektrik cihazlarının örneğin telefon bilgisayar veya elektronik kartlarda elektrik akım ve gerilimini  istenen seviyeye ayarlayan trafolar kullanılmaktadır.

Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu Ücretleri İstanbul 

Bahsettiğimiz gibi trafolar bugün çok çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Temel amaçları istenen gerilim değerlerini  üretmektir. Bu nedenle enerji tüketimi  yüksek noktalarda trafolar kurulur ve bunlar birbirlerine genel olarak ağ sistemi ile bağlanır. Bu bağlantı şeklinin amacı trafolardan bir ve ya birkaçının arızalanması durumunda şebekeye diğer noktalardan beslemektir. Trafolar genel olarak statik yapıdadır ve çok fazla hareketli bileşen bulundurmamaktadır. Bununla birlikte transformatör teknolojisi nedeniyle enerji dalgalanmaları ve diğer çevresel etmenler ile arızalar oluşabilmektedir. Bu arızaların önüne geçebilmek için trafo tiplerine uygun bakım protokolleri hazırlanmıştır. Bu protokoller alanında uzman trafo işletme sorumluluğu hizmetini  üstlenen kişilerce yürütülür.

Yüksek Gerilim işletme sorumluluğu ücretleri İstanbul ve diğer iller için oda kararı ( EMO ) ile belirlenir. Bu ücretler her yıl sene sonunda karara bağlanır ve açıklanır. Kendine ait trafoları bulunanlar bu hizmeti VEKTORX aracılığıyla alabilirler. Sizlere en uygun fiyat ve kaliteli hizmet sunmayı amaçlamaktayız. Yapılacak olan denetimlerin VEKTORX müşterilerine özel olarak artırılmıştır. Ayrıca yapılması gereken standart denetimlere ek olarak termal kontroller ve yapısal deformasyonlarda gözlemleyerek işlemler yürütülmektedir. Bu sayede trafo merkezlerinin olası bir yangın ve diğer kazalara yol açması önlenmektedir. Çalışma faaliyetlerimize başladığımız günden bugüne kadar herhangi bir trafo merkezimizde hiçbir olumsuz durum yaşanmamıştır. Bu nedenle sizlerde elektriksel sistemlerinizi güvenle VEKTORX danışmanlığına taşıyabilirsiniz. Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu Fiyat teklifi almak için sağ taraftaki teklif formunu doldurabilir veya telefon ile hizmet talebinizi iletebilirsiniz.

Ayrıca Topraklama raporu ile ilgili yazımızda da konuyla ilgili bilgilere değinilmektedir.