Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu Çerkezköy

Yüksek gerilim işletme sorumluluğu çerkezköy ilçesinde bulunan pek çok firma için ihtiyaç duyulan bir hizmettir. Tekirdağ ilinin pek çok ilçesinde olduğu gibi Çerkezköy yerleşkesinde de büyük işletmeler bulunmaktadır. Sanayileşme açısından çok büyük kapasiteye sahip bölgede işletmelerin pek çoğu kendi trafolarına sahiptir.

yuksek-gerilim-isletme-sorumlulugu-cerkezkoy

Bu yüzden trafo işletme sorumluluğu ihtiyaçları bulunmaktadır. Bölgede bulunan pek çok fabrika ve konaklama tesisi her yıl bu hizmeti yenilemektedir. Trafo işletme  sorumluluğu çerkezköy ilçesinde temel fikri altyapısı oluşmuş bir hizmettir. Bu nedenle her yıl 31 Aralık tarihinde trafo işletme sorumluluğu belgesi yenilenmektedir.

Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu ÇERKEZKÖY ‘ de Zorunlumu

Elektrik kuvvetli akım tesisleri yönetmeliğinin 60. maddesi konuyu düzenlemektedir. Bu madde uyarınca kendine ait trafosu bulunan işletmeler bir işletme sorumlusu bulundurmalıdır. Taraflar işletme sorumluluğu kurallarını düzenleyen hizmet sözleşmesini imzalayarak yapılacak işi düzenleme altına alırlar. Bu sözleşme gereğince trafo merkezine sahip firmalar elektrik enerjisi tedarik eden kuruluşlar ilişkilerini işletme sorumlusu ile yürütürler.

Trafoların teknolojik yapısı ve çalışma karakteristikleri hakkındaki temel fikir uzun yıllar önce ortaya atılmış ve kullanılmasına başlandıktan günümüze kadar pek değişikliğe uğramamışlardır. Bu elektriksel sistemlerin zaman içerisinde teknik maddesel kayıplar oluşmakla beraber bazı  mekanik risklerde ortaya çıkmaktadır. Ayrıca elektrik  enerjisinin devinimli karakteri sebebiyle olası riskler büyük oranla yangınlara sebep olmaktadır. Bu noktada dağıtım merkezleri olarak trafoların belirli periyotlar ile bakımlarının yapılması gerekmektedir. Bu bakım protokolleri standart haline getirilmiştir. Trafoların çalışma esnasındaki mevcut konumlar protokollerde değişiklik oluşturur. Yüksek gerilim işletme sorumluluğu çerkezköy de direk tipi trafolar ile bina içerisindeki trafoların bakım protokolleri ufak değişiklikler göstermektedir. Ayrıca bakım adımları trafoların yağlı ve kuru tip olmasına göre de değişmektedir.

VEKTORX kurulduğu günden bugüne ÇERKEZKÖY  ilçesinde pek çok trafo merkezinin işletmesini üstlenmiştir. İşimize gösterdiğimiz özen sayesinde müşteri sürekliliğimiz %100 ‘ e yakındır. Ayrıca trafo işletme sorumluluğu üstlendiğimiz işletmelerde elektriksel yıllık kontrolleri de ( örneğin topraklama ölçümü gibi ) gerçekleştirerek tek elden tüm yapılması zorunlu işlemler yerine getirilmektedir. Bu uygulama modeli aynı zamanda işletmenin yapması zorunlu  olan denetim faaliyetlerinde tek bir danışmanlık merkezi ile iletişimde kalmasını sağlar. Bu sayede işler daha kontrollü ve zaman kullanımı açısından daha avantajlı hale gelmektedir.

Sizler de işlemlerinizde  uygun fiyat ve yüksek denetim sıkılığı istiyorsanız bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Yüksek gerilim işletme sorumluluğu çerkezköy ilçesin de kalite anlayışımız sizlerin daha güvenilir bir elektrik altyapısı ile çalışmanızı sağlamayı amaçlamaktadır. İhtiyaçlarınıza uygun fiyat teklifleri için yandaki iletişim formunu doldurabilir, mail veya telefon yolu ile bizler ile temasa geçebilirsiniz.

Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu Ücretleri 2020 yılına dair açıklama henüz EMO tarafından yapılmamıştır. Bağlı bulunduğumuz oda kararı açıklandığında sizler ile paylaşılacaktır.