Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu Hadımköy

Yüksek gerilim işletme sorumluluğu Hadımköy ve tüm Türkiye’de her yıl 31 Aralık tarihinde yenilenmesi gereken bir hizmet türüdür. Bu nedenle bu yıl 31.12.2019 tarihi ile bitecek sözleşmelerin yenilenmesi ve ilk defa VEKTORX ile çalışacak firmalar için bu yazıyı hazırladık.

yuksek-gerilim-isletme-sorumlulugu-hadimkoy

 

Yazımızda değineceğimiz konular ana hatları Yüksek gerilim işletme sorumluluğu nedir, neden böyle bir hizmet alınmalıdır ve ücretleri nelerdir şeklinde sıralanmaktadır.

Elektrik kuvvetli akım tesislerinde dağıtım noktaları adını verdiğimiz trafo mahalleri düzenli periyotlar ile denetlenmeli ve bakımları yaptırılmalıdır. Bu hizmet elektrik mühendisleri odasına bağlı Elektrik mühendisleri ve yüksek gerilim işletmesi için alınması gereken dersleri almış Elektrik-Elektronik mühendisleri tarafında yapılabilmektedir. Bu derslerin neler olduğu  ile ilgili bilgiyi yüksek gerilim işletme sorumluluğu sayfasından öğrenebilirsiniz.

Trafo dağıtım merkezlerinin sorumluluğu hizmeti ; bu merkezlerin düzenli kontrollerini yaparak bakım protokollerini hazırlamak anlamına gelmektedir. Kontroller sonucu tespit edilen eksiklikler ve tehlikeli bulgular işletme yetkilisine bildirilir ve gerekli eylemler için planlama yapılır. Trafo dağıtım merkezlerinden sorumlu yetkili bir mühendis bulundurma  zorunludur. Konuyu düzenleyen Elektrik kuvvetli akım tesisleri yönetmeliğine göz atabilirsiniz. Ayrıca elektrik tedarik ettiğimiz  dağıtım kuruluşları trafoların bir mühendis tarafından denetimini zorunlu kılmaktadır. Bakımı yaptırılmayan trafolar için işletmelerin elektriği kesilebilmekte veya arızaları giderilememektedir. Bu durum işletmelerde enerji kesintisine yol açmakta veya tehlikeli trafo yangınlarına sebebiyet vermektedir. Elektrik tedarik edilen kuruluşların konuyu zorunlu kılmasının esas sebebi de budur. Enerji arz ve talep güvenliği temelinde yaptırılan bu işlemler işletmelerin zaman ve insan gücü kaybı ile olası yangınlardan can ve mal kaybını önlemek amacını taşımaktadır.

Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu Hadımköy Ücretleri

Trafo işletme sorumluluğu Hadımköy bölgesine uygulanan fiyatlar için bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretler her yıl oda tarafından belirlenerek bilgilendirme yapılmaktadır. 2020 yılı  için belirlenen ücretler Kasım ayının son haftası açıklanmıştır. İndirimli fiyat tekliflerimiz hazırlanmak ta olup en kısa sürede sizlerle paylaşılacaktır. Bu  tekliflerin en önemli kısmı periyodik ölçümleri kapsamasıdır. Bu sayede  elektriksel hizmet alımlarınız tek bir elden yürütülmektedir. Kampanyalarımıza sosyal medya üzerinden ulaşmak için burayı tıklayabilirsiniz.