İşyeri Topraklama Ölçümü

İşyeri topraklama ölçümü hakkında merak ettiklerinize dair hazırladığımız yazıda topraklama sistemlerinin tüm kontrol süreçlerine değinmeye çalıştık. Öncelikle topraklama ölçümü nedir sorusu ile başlayalım.

 

isyeri-topraklama-olcumu

Topraklama sistemi; elektriksel sistemlerin dolaylı dokunmaya karşı korunmasını  amaçlayan bir elektriksel koruma sistemidir. Bu koruma sistemi sayesinde elektriksel iş yerlerimiz ve elektrik enerjisi ile çalışan ekipmanlarımız olası arızalara karşı korumaya alır.

1 Gün

İş yerlerinde ihtiyaç duyulan topraklama sistemi kontrolü ve topraklama raporu hizmetlerinde aşağıdaki adımları takip etmeniz önemle tavsiye ederiz. Topraklama tesisinin kontrol edilmesi gereken noktalar belirlenir. Bunları eğer siz belirleyemiyorsanız, ölçüm yapacak firma ile istişare ederek belirleyebilir ve ya denetim firmasının yapacağı ön keşif ile belirlenebilir.

0
İşletme Kontrolü
0MVA
Trafo Müşavirliği Hizmeti
0%
Müşteri Memnuniyeti
0. Yıl
Hizmette 13. Yılımız

Noktalar belirlendikten sonra işletmeler için en önemli konulardan biri olan ücretlendirme aşamasına geçilmektedir. Bu hizmet için belirlenen ücretlendirme tablosu aşağıda paylaşılmıştır.  Bu belirtilen ücret açıklamada yazıldığı şekliyle minimum protokolü kapsamaktadır.

topraklama-olcumu-fiyati

Topraklama Raporu Fiyatı

2000 TL + KDV

(1-10 Nokta arası Topraklama Ölçüm noktasının denetimini ve raporlama hizmetini kapsamaktadır.)

Ücret belirlenmesi ile birlikte sıra denetim faaliyetlerine gelmektedir.

VEKTORX olarak uzman mühendis kadromuz ile sizlere bu noktada eksiksiz hizmet vermeyi amaçlamaktayız. Sizlerinde şeffaf olarak takip edebilmesi için hangi adımları takip ettiğimize kısaca değinmek isteriz.

İşletme kontrol için uygun durumda ise öncelikle göz ile denetim adımına geçilir. Gözlem vasıtası ile yapılan denetimde bağlantı noktaları ile kullanılan topraklama ekipmanlarının uygunluğunun kontrolüdür. Gerekli denetim faaliyetlerinin ardından sayısal ölçüm adımlarına geçilmelidir. Bu noktada elektrik panolarından başlayarak topraklama tertibatının eksiksiz ulaşıp ulaşmadığı kontrol  edilmelidir.  Gerekli kontroller ölçüm doğruluğu bağımsız laboratuvarlar ile sertifikalandırılmış topraklama ölçüm cihazları ile yapılarak kayıt altına alınmalıdır. Bu işlemleri takiben sistem tipine göre hat koruma elemanları test edilmelidir.

Saha faaliyetleri sonrası gerekli topraklama raporu hazırlanarak sizlere en kısa sürede ulaştırılmaktadır. Hizmetleriniz de VEKTORX ile çalışmak isterseniz yan taraftaki iletişim bağlantılarından bizlere ulaşabilirsiniz.

Topraklama raporu yazımızı da inceleyerek ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.