Topraklama Ölçümü ve Raporlaması

Topraklama ölçümü ve raporlaması iş hayatımız içerisinde pek çok alanda ihtiyaç duyduğumuz bir hizmettir. Bu işlemi yaptırarak TSE ( Türk Standartları Enstitüsü ) hizmet  yeterlilik belgesi ( HYB ), ÇSGB ( Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ) denetimleri ile İSG ( İş Sağlığı ve Güvenliği ) hizmetlerinde gerekli olan rapor dökümanını almış oluruz.

 

topraklama-ölçümü-ve-raporlaması

Topraklama ölçümü ve raporlaması işlemleri yaptırırken dikkat edilmesi gereken hususlar ve diğer sorularınız için topraklama ölçümü sayfamıza bakabilirsiniz.

Topraklama Ölçümü ve Raporlaması Neden Yaptırılır ?

Bu işlemleri yaptırırken ve denetimler esnasında ve sonrasında uygulanması gereken adımları düzenleyen kanun ve yönetmelikler bu sorumuza açıklıkla cevap vermektedir. Topraklama sistemleri imal edilişi ve kullanım şekilleri bu bulundurulduğu alanlar itibari ile çevresel koşullar ile sürekli etkileşim içerisindedir. Bu nedenle zaman ilerledikçe korozyona maruz kalabilirler. Aynı zamanda topraklama dirençlerinde artış meydana getirebilecek sıcaklık ve diğer etkilere maruz  kalırlar. Tüm bu sebepler  ile elektriksel sistemimizin güvenli çalışması ve işletilmesi mesuliyetini işverenlere tevdi eden yasal düzenlemeler sebebi ile ölçümlerin belirlenen periyotlar ile yaptırılması gerekmektedir.

Nasıl Temin Ederiz ?

VEKTORX olarak sizlerin elektriksel ölçüm ve danışmanlık taleplerinizde çözüm ortağınız olmaktan mutluluk duyuyoruz. Tüm ölçümler için bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda sorularınız ve görüşleriniz için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki infografda süreçle ilgili adımları sizlere açıklamak istedik. Bu işlemlerin başlangıcı ve sona ermesi 1 gün içerisinde gerçekleşmektedir. Periyodik kontrol hizmeti talep ederken aşağıdaki adımlara  özel olarak dikkat etmeli ve hizmeti sunan kuruluşta bu özellikleri aramalısınız:

  1. Yapılan periyodik kontrol ve denetim hizmetini doğru adımlar ile gerçekleştirebileceğini ( yetkinliğini ) belgeleyebilmelidir. Bu belgeler ilgili odalarda ve verilen eğitimler sonucunda alınmaktadır.
  2. Yetki belgeleri ile birlikte bu işlemleri gerçekleştirirken kullanılan cihazların yapılan iş için özelleşmiş olması gereklidir. Kullanılan cihazın kalibre edildiğini TÜRKAK kalibrasyon hizmeti veren kurumlarda bu hizmetin yapıldığını belgeleyen kalibrasyon belgesi istenmelidir.

Ücreti Nedir?

Aşağıda minimum ölçüm protokolü ve ücret açıklanmıştır. Artan ölçüm noktası talepleriniz için iletişim kanallarından bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

topraklama-olcumu-fiyati

Topraklama Ölçüm Ücreti

2000 TL + KDV

(1-10 Nokta arası Topraklama Ölçüm noktasının denetimini ve raporlama hizmetini kapsamaktadır.)