AYDINLATMA ÖLÇÜMÜ

Aydınlatma Ölçüm : VEKTORX olarak aydınlatma seviyesi ölçümü hizmetlerimizde uzman kadromuz ile aydınlatma değeri ölçümüyönetmeliği dikkate alınarak detaylı,hızlı ve güvenilir hizmeti vermeği bir misyon olarak benimsedik. İş sağlığı ve güvenliği kanunu uyarınca ortam ölçümleri kapsamında yapılması gereken aydınlatma armatürlerinizin lüx ölçümü ile ilgili ayrtıntıları yazımızda bulabilirsiniz.

aydınlatma1

 

Aydınlatma Ölçümü Yönetmeliği

VEKTORX olarak hizmet verdiğimiz periyodik kontrollerden biri olan aydınlatma seviyesi ölçümü hizmetinde, ölçüm metodlarını ve genel hükümleri içeren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın yayınladığı aydınlatma yönetmeliği ne aşağıdan ulaşabilirisiniz.

Topraklama-olcumu-soru-cevap-alani

Aydınlatma Ölçümü Nasıl Yapılır?

Aydınlatma sistemleri ölçümü nasıl yapılır sorusuna verilebilecek kontrol metodları ışık kaynaklarının iç ve dış ortamda bulunmasına ve bazı alt parametlere göre değişkenlik gösterdiğinden dolayı tam bir cevap verilememektedir. Örnekleme metodolojisi kullanılarak yapılan denetimler aydınlatma seviyesi ölçüm nasıl yapılır noktasında bize daha sağlıklı sonuçlar vermektedir.

Aydınlatma Ölçüm Cihazı

Ortam ölçümleri yapılırken uzman ekiplerimiz en son teknoloji aydınlatma ölçüm cihazı kullanırlar. Bu sayede oluşturacağımız denetim raporlarının izin verilen hata sınırlarının altındaki çözünürlük değerleri ile yorumlanması VEKTORX kalite prensibi gereği çok önemlidir . Denetimleriniz hangi aydınlatma seviyesi ölçüm cihazı nın kullanılacağını firmamızdan öğrenebilirsiniz.

Aydınlatma Ölçüm Raporu

Aydınlatma armatürlerinin ölçüm raporu hazırlanırken saha faaliyetlerinde elde edilen tüm veriler ve ilişkili bulgular aydınlatmanın ölçümü raporunda ayrıntılı olarak açıklanarak net bir şekilde ifade edilir.Gerekli görülen revizyonlar ve ya eksikliklerin çözümü için net ve hızlı uygulanabilen bir yol haritası ortaya koymak  ölçüm raporunu sunarken önem verdiğimiz hususların başında gelir.

Lux Metre ile Ölçüm Nasıl yapılır ?

Lux metre ile ölçüm nasıl yapılır konusuna yukarıda değinmiştik. Farklı metodolojiler ile lux ölçümü nasıl yapılır sorusuna cevap vermek mümkündür.Bu kısımda bazı noktalarda olması gereken lux değerlerini sizlerle paylaşmak daha faydalı olacaktır.

Hassas Montaj yapılan alanların lux değerleri 750 lux

Arşiv alanlarının lux değerleri 200 lux

Konferans ve Toplantı Salonları minimum aydınlatma seviyesi 500 lux

Aydınlatma Ölçüm Raporu Geçerlilik Süresi

Aydınlatma lüx ölçüm geçerlilik süresi 1 yıldır.

Aydınlatma Ölçüm Hizmeti

VEKTORX periyodik kontrol hizmetlerinden biri olan aydınlatma kontrol hizmetini siz değerli firamalarımıza sunmaktan mutluluk duyarız.

Aydınlatma Ölçüm Kampanyaları

Aydınlatma ölçüm kampanyaları mıza bir göz atın.

topraklama-olcumu-fiyati

Aydınlatma Seviyesi Ölçüm Fiyatı

2000 TL + KDV dir.

Sizler için hazırladığımız topraklama ölçümü ile ilgili yazımıza ve topraklama raporu hakkında merak ettiğiniz tüm detayları içeren yazımıza bağlantılardan ulaşabilirsiniz.