Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu Beylikdüzü

Yüksek Gerilim işletme sorumluluğu Beylikdüzü ilçesinde bulunan işletmeler için takip edilen bir konudur. Bu işletmeler sanayi kuruluşları, üretim merkezleri olabildiği gibi otel ve spor kompleksi gibi yapıları da barındırmaktadır. Çeşitlilik olarak burada yazamadığımız diğer pek çok işletmenin de elektrik arz ve talep güvenliği doğrudan etkilendikleri bir konudur. Bugün ki yazımızda Beylikdüzü ilçesinde bulunan dağıtım merkezlerinde bulunması gereken trafo işletme sorumluluğu hizmetini açıklamaya çalıştık.

yuksek-gerilim-isletme-sorumlulugu-beylikduzu

 

Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu Beylikdüzü Bölgesinde Nasıl Yerine Getirilir

Elektrik kuvvetli akım tesislerinin bir parçası olan dağıtım merkezleri, bizlerin bildiği anlamda değişken güçlerdeki trafolardan meydana gelmektedir. Bu dağıtım noktaları güç talebi  durumuna uygun şekilde elektrik enerjisini dönüştürme işlemini  gerçekleştirirler. Güç artışları ve diğer sebepler nedeniyle yüksek gerilim tesislerimizin sürekli olarak denetlenmesi  gerekmektedir.

Yazının bu  kısmında yüksek gerilim işletme sorumluluğu Beylikdüzü ilçesindeki işlemlere geçmeden önce trafoları biraz tanımaya çalışalım. Trafolar asıl  adı ile transformatörler elektrik enerjisinin akım ve gerilim bileşenlerini değiştirerek enerjinin minimum kayıpla ulaştırılmak istenen yere transfer edilmesini sağlarlar. Günümüz teknoloji ile iletim hatlarında kullanılan metaller, transfer edilen enerjinin akım bileşeninden kaynaklı olarak ısınırlar. bu akımın direnç etkisine bağlı olarak ortaya çıkardığı bir durumdur ve teknik olarak enerji kaybı anlamına gelir. Bu sebeple iletim hatlarında ki enerji kaybını önlemek için elektrik enerjisinin  gerilim bileşeni arttırılarak akım bileşeni düşürülür. Bu değişimi trafolar gerçekleştirmektedir. Trafo işletme sorumluluğu Beylikdüzü ndeki işletmeler için neden kritik öneme sahip dilerseniz o o  konuya değinelim.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi elektrik kuvvetli akım tesisleri içerisinde enerji bileşenleri üzerinde değişim gerçekleştirilerek son tüketiciye en az kayıpla ulaşılması amaçlanmaktadır. Yüksek gerilim enerjisi, trafoya girdikten sonra o dağıtım noktasına bağlı işletmeler için kullanılabilecek uygun gerilim seviyesine geri dönüştürülmesi gerekmektedir. Transformatörler bu işi içerisinde bulunan sargılar vasıtası ile gerçekleştirirler. Bu sargılar zaman içerisinde gerek gerilim değişimleri gerek bulunduğu çevre şartları nedeniyle yıpranır. Daha önemlisi sargı izolasyonunu sağlayan kimyasal bileşenler olumsuz etkilenir. Bu durumda trafolarda istenmeyen kazalar meydana geldiği gibi bunun sonuncunda işletmelerin elektriksiz kalmasına yol açar.,

Elektrik kesintisi sonucu oluşacak zaman ve iş gücü kaybı işletmeler için büyük meblağlara ulaşabilmektedir.

Beylikdüzü elektrik dağıtım şirketlerinin geçtiğimiz eylül ayı itibari ile işletmelerde trafolarda uygun protokol bakımlarının yapılmasını istediği bir yazı göndermiştir. Bu işlemi yaptırmayan işletmelerin elektriklerinin kesilebileceği uyarısında bulunmuştur. Ayrıca Elektrik kuvvetli akım tesisleri yönetmeliği ile trafo işletme sorumluluğu Beylikdüzü ilçesinde de diğer ilçelerde olduğu gibi zorunludur.

Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu Beylikdüzü Ücretleri

Kasım ayının sonunda yayınlanan en az  ücret tarifleri ile 2020 yılı için belirlenen minimum fiyatlara ulaşmak için bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca kampanyalarımız içerisinde ile yüksek gerilim işletme sorumluluğuna ek olarak periyodik kontrollerinizin de ücretsiz gerçekleştirildiği paketler bulunmaktadır.

Yan taraftaki formu doldurarak veya iletişim numaralarımız ile bizlere ulaşabilir, sorularınıza cevap bulabilir ve en avantajlı kampanyalara VEKTORX ayrıcalığı ile sahip olabilirsiniz. Yazılarımız ve diğer paylaşımlarımızı buradan üzerinden beğenebilir ve takip edebilirsiniz.

Ayrıca Topraklama ölçümü yazımıza da buradan göz atabilirsiniz.