Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu Silivri

Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu Silivri ilçesindeki işletmeler açısından yakından takip edilen bir konudur. Bunun sebebi büyük çaplı işletmeler olmaları ve trafo ihtiyaçlarının bulunmasıdır. Trafo ihtiyaçları gereğince bu yüksek gerilim dağıtım merkezlerinden sorumlu bir elektrik mühendisi bulundurmaları ve ya VEKTORX gibi müşavirlik firmalarından hizmet almaları gerekmektedir.

yüksek-gerilim-isletme -sorumlulugu-silivri

Yüksek gerilim dağıtım merkezleri yani trafolar kullanılacak güç, tesis tipi ve bulunduğu çevreye uygun olarak imal edilirler. Özellikle işletmelerin hayati olan enerji ihtiyaçlarına cevap verdikleri için sürekli çalışır halde kalmaları önem arz etmektedir. Bu sebeple işletmelerin trafo temizliklerini ve bakımlarını yaptırmaları çok önemlidir.

Transformatörler yapısı gereği moduler olarak ve yahut kapalı sistem şeklinde tasarlanırlar. Bu tasarım yapıları trafo kullanımına doğrudan etki etmektedir. Ayrıca trafo tipleri olarak adlandırdığımız çalışma karakteristiklerini belirleyen kuru ve yağlı tip trafolar mevcuttur.

Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu Silivri Bölgesinde Neden Gerekli

Yüksek gerilim trafo işletme sorumluluğu ile ilgili olarak en çok sorulan soru bu hizmetin alınmasının zorunlu olup olmadığı ile alakalıdır. Bu soruya cevap vermek adına yönetmelikde belirtilen açık hükmü paylaşmakta fayda bulunmaktadır.

Elektrik kuvvetli akım tesisleri yönetmeliğinin 60. maddesi konuyu düzenlemektedir. EMO tarafından yayımlanan bu madde uyarınca kendine ait trafosu bulunan işletmeler bir işletme sorumlusu bulundurmalıdır. Taraflar işletme sorumluluğu kurallarını düzenleyen hizmet sözleşmesini imzalayarak yapılacak işi düzenleme altına alırlar. Bu sözleşme gereğince trafo merkezine sahip firmalar elektrik enerjisi tedarik eden kuruluşlar ilişkilerini işletme sorumlusu ile yürütürler.

Diğer  bir husus bakımı ve  denetimleri gerçekleştirilmeyen trafolarda meydana gelecek arızalarda işletmenin enerjisiz kalması söz konusu olacaktır. Bu önemli bir iş gücü kaybına yol açacağı gibi aynı zamanda çok yüksek maliyetleri de beraberinde  getirmektedir. Bu nedenden ötürü işletmede bir elektrik mühendisi istihdam ederek veya VEKTORX olarak müşavirlik hizmeti talep ederek gerekli işlemleri düzenli olarak yaptırmalıdırlar.

Yüksek gerilim trafo sorumluluğu Silivri bölgesi için avantajlı kampanyalarımız bulunmaktadır. Sizlerde 2020 yılı için Aralık ayı içerisinde başvuru taleplerinizi göndererek bu işlemleri uygun fiyat ile alabilirsiniz. Ayrıca trafo denetim ve bakımlarına ek olarak elektriksel periyodik ölçümlerinizi de örneğin kapsayan kampanyalı paketimizi seçebilir ve tüm mühendislik işlemlerinizin tek bir elden yürümesini sağlayabilirsiniz.