TOPRAKLAMA ÖLÇÜMÜ 2

Topraklama ölçümü 2 çevre ve sosyal güvenlik bakanlığı ile belediyeler ve TSE gibi ilgili kuruluşların gerçekleştirdiği denetimlerde istenen topraklama ölçüm raporu hizmetinin gerçekleştirildiği çalışmamızda neler yapıldığı ve hangi adımların işlendiğini bu yazımızda açıklamaya çalışıcaz

topraklama-olcumu-2

 

TOPRAKLAMA RAPORU

Topraklama raporu tanzim edilmeden önceki işleyiş kısca şu şekilde gerçekleşmiştir.

Topraklama direnci denetim raporu ihtiyacı olan firmamız bizimle iletişime geçerek topraklama sistemi ölçümü talebini tarafımıza iletmesinin ardından gerekli planlamalar yapılmıştır.

Topraklama geçiş direnci denetimi TSE den alınacak olan HYB ( Hizmet Yeterlilik Belgesi ) için kullanılacağının beyanı ile ölçüm faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere firmada gerekli çalışmalar yapılmıştır.

Topraklama tesisatı ölçümü gerçekleştirilecek ilgili envanter belirtildikten sonra tek tek bu noktaların ölçümüne geçilmiştir.

Topraklama yönetmeliğine göre ölçümü gerçekleştirilen topraklama kontrolü noktaları aşağıdaki gibidir;

* 3 Nokta Makine gövde koruma topraklaması kontrolü,

* 4 adet son tüketici noktası topraklamanın ölçümü,

* 1 adet elektrik dağıtım panosu topraklamasının ölçümü kontrolüdür.

Ayrıca yukarıdaki noktaların hat başı koruma düzenlerinin çalışma karakteristikleri belirlenerek, sistemde mevcut olan artık akım koruma düzenlerinin açma akımı ve açma zamanları ölçülmüştür.

TOPRAKLAMA DENETİM RAPORU

İlgili faaliyetlerde gerekli ölçümlere geçilmeden önce gözle kontrol ve muayene adımlar titizlikle yerine getirilerek elektriksel sistem hakkında gerekli bilgiler toplanmıştır.Bu bilgiler ve ölçüm işlemleri ile elde edilen verilen topraklama ölçüm raporu olarak tanzim edilmiştir. Bu rapor ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde yasal olarak kontrolü yapılan bir denetim tutanağıdır. Bu sebeple denetimlerinizin yetkili kuruşlar tarafından yapıldığından emin olun.

TOPRAKLAMA ÖLÇÜMÜ 2 RAPORU

HYB

Topraklama raporunun HYB için kullanılacağının belirtilmesi ile ilgili düzenleme işlemleri gerçekleştirerek denetim faaliyetleri sonlandırılmış. Hazırlanan topraklama kontrol raporu HYB hizmeti alımı için firmaya gönderilmiştir.

Sizler de topraklama ölçüm raporuna ihtiyaç duyduğunuzda bizler ile iletişime geçerek uzman kadromuz ile bu faaliyetleri istenilen şekilde yerine getirerek topraklama raporunuza ulaşabilirsiniz.

Ayrıca sizler için hazırladığımız topraklama denetimi nasıl yapılır konusuna göz atarak merak ettiğiniz diğer hususlar hakkında cevaplara ulaşabilirsiniz.

topraklama-olcumu-fiyati

Topraklama Raporu Fiyatı

750 TL + KDV dir.