TOPRAKLAMA ÖLÇÜMÜ RAPORU FİYATI

Topraklama ölçümü raporu fiyatı : VEKTORX olarak İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamına ek olarak Türk Standartları Enstitüsü ( TSE ) kontrolleri ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı denetimlerinde ihtiyaç duyulan raporlama ve belgelendirme hizmetlerimizi sizlere sunmaktayız. Bahse konu çalışma faaliyetlerinden en çok uygulaması yapılan topraklama ölçümü ve topraklama raporu hizmetidir.

Topraklama ölçümü konusuna geçmeden önce bazı önemli noktaları açıklayarak devam edelim.

topraklama-raporu-fiyati

 

Topraklama Ölçümü Raporu

Açıklamalarımız topraklama ölçümü raporu konusunda konunun daha iyi anlaşılmasına olanak sağlayacaktır.

Topraklama ölçümü yapılabilmesi için öncelikle toprak mevcudiyetinin sorgulanması ve toprak karakteristiğinin belirlenmesi gerekmektedir. İlgili topraklama ölçümü yönetmeliği tarafından tarif edildiği şekliyle toprak alanların geçirgenliği toprağın kendi karakteristiği ile doğrudan ilgilidir.

Bahsedilen noktalar belirlendikten sonra tesis edilmiş topraklama sistemlerine göz atılmalıdır. Topraklama elektriksel koruma metotlarından biridir ve en çok kullanılan yöntemlerin başında gelmektedir. Topraklama sistemlerine ayrı bir başlık açtığımız yazımız sitemizde bulunmaktadır. Fakat burada kısa bir açıklama yapmayı uygun görüyoruz. TN, TT ve IT topraklama tesis tipleri için ayrı ayrı belirlenmiş kontrol adımları mevcuttur. Topraklama sistemleri belirlendikten sonra ilgili tesis için topraklama ölçüm yöntemleri ne karar verilir. Kazıklı tip ölçüm yöntemi ve çevrim empedansı ölçüm yöntemi en çok tercih edilen topraklama ölçümü metotlarındandır.

Her bir topraklama ölçüm noktası topraklama tesis tipine uygun kontrol yöntemleri ile denetlenmeli ihtiyaç duyulan tüm bilgiler alınmalıdır. Elektrik pano topraklama ölçümü yapılırken pano kontrolleri de yine eksiksiz yapılmalıdır.

Ölçüm ve denetleme yapılan yerlerin çok karmaşık sistemlere sahip olması gerekmez. Konutlarda da aynı işlemler atlanmadan yapılmalı ve periyotlarına uyularak gerekli ölçümler tekrarlanmalıdır. Evde topraklama ölçümü yaparken daha az bir alanda gözlem yapsak da ölçüm işlemlerinde tüm yapının korunup korunmadığını belirleyecek sayıda noktada topraklama ölçümü yapılmalıdır.

İş yerlerinde, büyük tesislerde ve evde topraklama ölçümü yaptıktan sonra topraklama ölçüm raporu hazırlanmalıdır. Alınan sayısal değerler ilgili üst sınıra göre karşılaştırılmalı olarak yazılmalı ve sonuç kısmında net ifadelerle sistemin durumu belirtilmelidir.

VEKTORX topraklama ölçümü yapan firmalar arasında uzman mühendis kadrosu ve hızlı, dürüst çalışma prensibini en uygun fiyat ile müşterilerine sunmayı ilke edinmiş bir firmadır. Topraklama ölçümü raporu fiyatı veya topraklama ölçümü fiyatı gibi konularda sıkça gelen sorulara da burada değinmekte yarar görüyoruz. Aşağıda hazırlanacak topraklama raporu nun tüm gereklilik ve yeterlilik ihtiyaçlarına cevap verebilmesi için hazırlanmış minimum ölçüm protokolü ve bu minimum protokol için belirlenmiş topraklama raporu fiyatı yer almaktadır.

topraklama-olcumu-fiyati

Topraklama Ölçümü Raporu Fiyatı

2000 TL + KDV dir.

Topraklama ölçümü yapıldıktan sonra hazırlanması gereken topraklama raporu hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için buradaki linki tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.