PANO TOPRAKLAMA ÖLÇÜMÜ NASIL YAPILIR

Elektrik enerjisinin iletimi dağıtımı ve kontrolü amacı ile kullanılan kesiciler ve kontrol üniteleri olan sigorta ve şalterler gündelik hayatta evlerimizde, iş ortamlarımızda, kapsamlı tesislerde elektrik panolarının içerisinde yer almaktadır. Bu sebeple elektrik panoları elektrik enerjisinin kullanımında önemli bir yere sahiptir. Periyodik kontrollerinin en önemlilerinden olan topraklama ölçümü ve bu faaliyet sonucu verilen topraklama raporu sertifikasının en önemli çalışma alanı elektrik panolarıdır. Pano topraklama ölçümü nasıl yapılır konusuna geçmeden önce elektrik panolarında kullanılan genel sigorta tiplerinden bahsedelim. Büyük çoğunlukla C tipi, B tipi ve D tipi olan sigortalar kullanılan elektrik panolarının daha büyük güç gereksinimi olan mahalleri kontrol etmede kullandığı TMŞ ( Termik Manyetik Şalter ) lerde kontrol kapsamlarında sıkça karşılaşılan şalter tiplerindendir.

pano-topraklama-olcumu-nasil-yapilir-2

 

Pano topraklama ölçümü nasıl yapılır

konusu önemlidir. Elektrik sistemlerinde düğüm noktalarını oluşturan elektrik panolarının içerisindeki tüm noktaların topraklama ölçümü yapılmalıdır. Konuda hakkında ayrıntılı bilgi için topraklama ölçümü nasıl yapılır yazımızda paylaşılmıştır.

Elektrik panolarında topraklama ölçümü yaptırmak elektrik kaynaklı yangınlardan korunmak için çok önemlidir.

Ülkemizdeki çıkan yangınların büyük çoğunluğu elektrik sisteminden kaynaklanmaktadır.

Topraklama-olcumu-soru-cevap-alani

Topraklama Ölçüm Bedeli

Gerek Elektrik panolarında gerekse kontrol kapsamına girmesi gerekli diğer noktalarda ölçüm yaptırmak için akredite kuruşlar ile ilgili odaya bağlı meslek kuruluşlarından hizmet alabilirsiniz.

VEKTORX İstanbul, Tekirdağ ve Kocaeli bölgelerinde periyodik kontroller ve mühendislik hizmetleri faaliyetlerinde hizmet vermektedir.

Topraklama ölçümü fiyatı kapsamında topraklama ölçümü kampanya sayfalarımıza ulaşabilirsiniz.

Kapsam ihtiyaçlarınızın artması ve diğer ölçüm hizmeti ihtiyaçlarınız indirimli fiyatlarımızda yararlanmak için teklif formu üzerinden mesaj gönderebilir veya 0212 879 09 01 nolu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca yukarıdaki konular ve diğer hususlar için hazırladığımız topraklama ölçümü raporu yazımıza da göz atabilirsiniz.

topraklama-olcumu-fiyati

Topraklama Ölçüm Fiyatı

2000 TL + KDV dir.