TOPRAKLAMA ÖLÇÜMÜ YAPAN FİRMALAR İSTANBUL

Topraklama ölçümünü yapan firmalar İstanbul : Bu yazımızda topraklama ölçümü yapan firmalar İstanbul ve diğer illerde nasıl ve hangi yetkiler ile ölçüm yapabilir ve topraklama ölçümü hizmeti veren firmalarda aranması gereken özellikler nelerdir bunlara değinmeye çalışacağız.

topraklama-olcumu-yapan-firmalar-istanbul

 

Topraklama Ölçümü İstanbul

Ülkemizde 6331 sayılı İş güvenliği kanunu ve ilgili yönetmelikler ile hayatımıza giren topraklama ölçümü hizmeti, üzerinden bir hayli zaman geçmesine rağmen işletmelerin hakkında pek fazla bilgi sahibi olamadığı bir işleyiş sürecidir. Diğer yazılarımızda paylaştığımız gibi topraklama ölçümü nedir? Sorusuna net bir cevap verelim.

Topraklama ölçümü İstanbul ve diğer illerde ilgili topraklama tesisinin belirli periyotlar ile denetimi ve ölçülmesi faaliyetlerinin tümünün adıdır. Topraklama ölçümü yapan firmalar İstanbul ve ülke genelinde bu faaliyetlerini yürütürken uyması gereken kurallar, topraklama ölçümünü düzenleyen topraklama ölçümü yönetmeliğinde açıkça ifade edilmiştir.

Topraklama-olcumu-soru-cevap-alani

Topraklama Ölçümünü Kimler Yapabilir?

Topraklama ölçümünü gerçekleştirecek kişi ve işletmeler aşağıdaki belgelere sahip olması gerekmektedir.

İlgili yükümlülükleri karşılayacak Lisans Diploması,

* SMM belgesi,

* BTT – Büro Tescil Belgesi,

* Elektrik Tesislerinde Topraklama Yetkisi,

* Kalıcı Ekip net numarası,

* Topraklama Ölçümü Cihazı nın kalibrasyon belgesi, Topraklama ölçümü yapan firmalar İstanbul ve tüm ülkede bu hizmeti gerçekleştirebilmek için ihtiyaç duyacakları yetki belgeleri bu şekildedir.

Topraklama ölçümü hizmeti almak istediğinizde iletişime geçtiğiniz firmalarda yukarıdaki belgelerin mevcut olup olmadığını sorgulamanız topraklama raporunuzun geçerli olması için en öncelikli konudur.

Topraklama Raporu hakkındaki ayrıntılı yazımıza topraklama raporu linkinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca periyodik kontroller ile ilgili talepleriniz ve topraklama ölçüm raporu fiyatı gibi öğrenmek istediğiniz konularda aşağıdaki hızlı talep formu ile bizler ile iletişime geçebilirsiniz.