TOPRAKLAMA RAPORU VEREN FİRMALAR

Topraklama raporu veren firmalar : Topraklama sistemlerinin periyodik denetim ve ölçümlerine ilişkin bilinmesi gereken başlıkları bu yazımızda açıklamaya çalıştık.

Topraklama raporu topraklama sistemine dair kontrollerin sonucu olarak karşımıza çıkmakta ve topraklama raporu veren firmalar ile iletişime geçerek temin edilmektedir. VEKTORX topraklama raporu  kapsamında ki hizmetleri ile sizlere yardımcı olmaya çalışmaktadır.

topraklama-olcumu-yapan-firmalar

 

Topraklama raporu Zorunlu mu? Topraklama ölçümleri yapılarak topraklama raporu hazırlanması mevcut yönetmelikler ile zaruri kılınmıştır. 28628 sayılı iş ekipmanları kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliği ile elektrik tesislerinde topraklamalar yönetmeliğinde açıkça belirtildiği üzere belirli aralıklarla kontrol edilmelidir. Bu konuda ki uyulması gereken periyotlar için topraklama ölçümü sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Topraklama raporu veren firmalar dan zorunlu olarak alınması gereken topraklama raporu mevcut topraklama tesisinin güvenli işletilmesi için önemli bir yol haritası oluşturmaktadır.

Topraklama Raporu Nerden Alınır gibi sorularınız var ise topraklama raporu kimler verebilir başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Topraklama raporu veren firmalara İstanbul içerisinde faaliyetlerimizi sürdürmekle birlikte Tekirdağ ve Kocaeli lokasyonlarında da gerekli işlemler gerçekleştirilmektedir.

Topraklama raporu veren firmalar araştırması yaparken ilgili kuruluşların yetki belgeleri ve ölçüm işlemlerini gerçekleştirdikleri cihaz hakkında uygun değerlerde ölçüm yapabildiğini kanıtlayan TÜRKAK onaylı topraklama ölçüm cihazı kalibrasyon belgesi istenmelidir.

Bu belgelerin mevcut olmadığı topraklama raporu yasal olarak geçersiz olacaktır.

Topraklama raporu veren firmalar İstabul

ve diğer mahallerde işlem yaparken topraklama tiplerine göre gerekli ölçüm faaliyetlerini gerçekleştirmelidirler. Topraklama tiplerini kısaca açıklamamız gerekir ise:

TT tip topraklama tesisleri

TN tip topraklama tesisleri

IT tip topraklama tesisleridir.

TN tip topraklama tesisleri kendi içerisinde özel bağlantı tiplerine sahiptir. Ayrıca topraklama raporu veren firmalar bahse konu kontrolleri yaparken topraklama tesislerinin amacı ve çeşitlerini de bilerek işlem yapmalıdır.

Topraklama raporu için gerekli olan ekipmanlar topraklama ölçüm metoduna göre değişmekle birlikte günümüzde bir çok cihaz tüm topraklama tiplerinde gerekli ölçüm metotları ile ölçüm yapabilecek şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle kullanılan cihazlar için bazı teknik bilgileri bilerek gerekli ölçümler sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Bu tip cihazlar ile ilgili gerekli bilgiler cihazların yurtiçi yetkili satıcılarından temin edilebilmektedir. Dikkat edilmesi gereken konu yukarıda bahsettiğimiz gibi sizler için gerekli olan ölçüm metotlarına ilişkin ölçümleri yapabiliyor ve topraklama raporu hazırlama işlemlerinde ihtiyaç duyulan parametreleri sizlere sunabiliyor olmasıdır.

Topraklama raporu hazırlama aşamasında ilgili yönetmelikte belirtilen adımlar göz önünde bulundurulmalıdır.

VEKTORX tüm periyodik kontrol ve Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu ile Trafo bakımı ve diğer mühendislik faaliyetlerinde sizlere hizmet vermektedir. Yüksek gerilim işletme sorumluluğu elektrik kuvvetli akım tesisleri yönetmeliği uyarınca işletmeler için zorunludur.

Yüksek Gerilim İşletme sorumluluğu ve Topraklama raporu fiyatı gibi merak ettiğiniz konulara linkler vasıtası ile ulaşabilirsiniz.

Ayrıca aşağıdaki iletişim formundan hızlıca fiyat teklifi talebinde bulunabilir ve merak ettiğiniz konular hakkında bilgi isteyebilirsiniz.