EMO TOPRAKLAMA ÖLÇÜMÜ BEDELİ 2019

EMO topraklama ölçümü bedeli : Topraklama ölçümü hakkında en çok merak edilen soruların başında topraklama ölçümü fiyatı nedir topraklama ölçümü yaptırmak ne kadara mal olur, emo topraklama ölçüm bedeli 2019 yılında ne kadar oldu gibi sorular gelmektedir. Bu ve benzeri soruları cevaplamaya çalıştığımız yazımıza hoş geldiniz.

emo-topraklama-ölçüm-bedeli-2019

 

Topraklama ve topraklama ölçümü ile ilgili tanımlar daha önceki yazılarımızda yer almaktadır. Topraklama ve diğer ölçüm tipleri için tüm temel çalışmaları yapan yönetmelikleri hazırlayan ve ilgili kontrol kuruluşlarının yani VEKTORX olarak bizim denetimimizi yapan kurum olan elektrik mühendisleri odası aynı zamanda piyasa da haksız rekabeti önleyebilmek için topraklama ölçümlerine ilişkin ücretleri de belirlemiştir.

Bu çalışmalar her yıl, yıl içerisinde yapılır ve bir sonraki yılın en az ücret tarifesi tahmini aralık ayı içerisinde yayınlanır. VEKTORX olarak biz de üyesi olduğumuz odanın yayımladığı topraklama ölçümü ne ilişkin bedelleri ve diğer periyodik kontrol ücretlerini içeren yayına, oda tarafından tanınan indirim hakları ile mutlak suretle uyarız.

Bu açıklamalar sonrasında emo topraklama ölçüm bedeli 2019 yılında ne kadar olarak belirlenmiştir buna bir göz atalım.

Aşağıdaki tabloda topraklama direnci ölçümüne ilişkin gerekli ücret tarifesi EMO en az ücret tarifesikitabından alınarak yayınlanmıştır.

EMO TOPRAKLAMA ÖLÇÜMÜ BEDELİ 2019

YG tesislerinde 3 ölçüme kadar sabit bedel 650 TL + KDV
Artan her YG ölçüm için* 39 TL + KDV
AG tesislerinde 3 ölçüme kadar sabit bedel 430 TL + KDV
Artan her AG ölçüm için * 26 TL + KDV
topraklama-olcumu-fiyati

TOPRAKLAMA ÖLÇÜMÜ FİYATI VEKTORX

Topraklama Ölçümü Raporu Fiyatı

750 TL + KDV dir.

Topraklama Raporu

Konuyla ilgili merak edeceğiniz konulardan biri olan topraklama raporu detayları hakkında ki yazımıza topraklama raporu sayfamızdan ulaşabilirsiniz.