TOPRAKLAMA ÖLÇÜMÜ YAPAN FİRMALAR

Topraklama ölçümü yapan firmalar : VEKTORX olarak sunduğumuz hizmetlerden biride topraklama ölçümü ve raporlama hizmetidir. Topraklama ölçümü yapan firmalar dan bir tanesi olarak alanında uzman mühendis kadrosu ile gerekli işlemleri kaliteli, güvenilir ve en hızlı çözüm prensibiyle gerçekleştirmekteyiz.

topraklama-olcumu-yapan-firmalar

 

Topraklama ölçümü yapan firmalar konusu içerisinde topraklama hizmeti sunan firmalar İstanbul ve topraklama ölçümü yapan akredite kurumlar başlıkları ile topraklama ölçümü yapan firmalar hakkında bilgileri paylaşmaktayız.

Topraklama ölçümü Elektrik tesislerinde topraklamalar yönetmeliğinde ayrıca iş ekipmanları kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğinde açıkça belirtildiği şekliyle belirli periyotlar ile yapılması zorunlu bir denetim faaliyetidir.

Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar İstanbul

Faaliyet alanlarımızdaki hizmetleri İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli illerinde ki tüm işletmelerde en hızlı ve dürüst çalışma prensibinden vazgeçmeden yerine getirmek ilk amacımızdır. Bu sebeple topraklama hizmeti sunan firmalar İstanbul aramalarınız ile birlikte topraklama hizmeti sunan firmalar Tekirdağ aynı zamanda topraklama hizmeti sunan firmalar Kocaeli taleplerinizde de sizlere hizmet vermek isteriz.

Topraklama hizmeti sunan firmalar faaliyet alanlarındaki hizmetleri yerine getirebilmek ve bunların yasal olarak geçerli olduğunu ilgili makamlara sunabilmek için gerekli belgeleri edinmek ve ilgili prosedürleri yerine getirmek zorundadır. Dilerseniz bu belge ve işlemlerden kısaca bahsedelim.

Öncelikle topraklama sistemlerine uygun olarak gerçekleştirilen ölçüm denetim ve kontrol faaliyetlerinde işlemi yapan saha denetmenlerinin alanında uzman olması ve bu uzmanlığı belgelendirebilmesi gerekmektedir. Hangi topraklama tiplerinde hangi tip ölçümler yapılır. Kontrol edilmesi gereken kritik noktalar nelerdir. Bu gibi konuların işlenmesi ve öğrenilebilmesi için ilgili odalar tarafından her yıl belirli aralıklar ile eğitimler verilmektedir. Bu eğitimleri alan kişiler eğitim sonrası yapılan sınavadan başarı oldukları takdirde ilgili topraklama ölçümü yetki belgesine sahip olabilmektedir. Toppraklama ölçümü yapan firmalar çalıştırdıkları saha denetmenlerinde bu belgenin varlığı araştırmak durumundadır.

Saha denetim faaliyetlerini yürüten ilgili çalışanların nasıl belirleneceği konusu topraklama ölçümü kimler yapabilir başlığı altında ayrıntılı olarak incelenmiştir.

Topraklama hizmeti sunan akredite kurumlar

Topraklama ölçümü yapacak kişilerin çalıştığı kurumlar ayrıca bazı belgelere sahip olmak durumundadır. Topraklama ölçümü yapan akredite kurumlar arasına girebilmek için bu belgelerin bulundurulması zorunludur.

Bir denetim firmasının topraklama ölçümü yapan akredite kurumlar dan olabilmesi için öncelikle bağlı bulunduğu oda tarafından Büro Tescil ve SMM belgelerinin olması şarttır.

SMM ilgili odaya bağlı olarak mühendislik faaliyetlerinin yürütülmesinde yetkinlik belirten bir belgedir.

Büro Tescil belgesi ise mühendislik faaliyetlerinin yürütüldüğü ofis ve büroların tescil edilmesine yönelik hazırlanan bir yetkilendirme belgesidir.

Bu belgeler her yıl belirli aralıkta verilen eğitimler ile eğitimi başarı ile tamamlayanlar için güncellenmektedir. Topraklama ölçümü yapan akredite kurumlar bu belgeleri süresi geldiğinde yenilemek zorundadır.

Elektrik topraklama hizmeti sunan firmalar

Topraklama ölçümü elektrik tesisatlarına yönelik yapılan elektriksel bir ölçüm türüdür. Bu yüzden elektrik topraklama hizmeti sunan firmalar konusu yukarıda bahsettiğimiz konular ile bir bütündür. Elektrik topraklama hizmeti sunan firmalar arasında VEKTORX olarak taleplerinize en hızlı yanıtı verebilmek için çalışmaktayız. Bu anlamda elektrik topraklama hizmeti sunan firmalar talepleriniz için aşağıdaki iletişim formundan yada teklif sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Topraklama ve paratoner ölçümü yapan firmalar

Topraklama ölçümü genellikle birlikte gerçekleştirilen bir diğer ölçüm tipi paratoner ölçümü dür.

Paratoner ölçümü ve paratoner ölçümü yapan firmalar konusunda hazırladığımız yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Topraklama ve paratoner hizmeti sunan firmalar gerekli yetki belgeleriyle birlikte ölçüm yaptıkları topraklama ölçüm cihazı için hazırlanan topraklama ölçüm cihazı kalibrasyon belgesini de ölçüm yapılan firmalara ibraz etmelidirler.

Aynı zamanda topraklama ölçümü ile ilgili genel hükümler için hazırladığımız Topraklama ölçümü sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz.