TOPRAKLAMA ÖLÇÜMÜ RAPORU FİYATI İSTANBUL

Topraklama ölçümü raporu fiyatı İstanbul ve diğer illerde farklılık gösteriyor mu, topraklama ölçümü raporu fiyatı İstanbul içerisinde nasıl belirleniyor bu yazımızda bunlara değinmeye çalıştık. Topraklama ölçümü raporu fiyatı İstanbul konusuna geçmeden önce aşağıdaki bilgilere bir göz atalım.

topraklama-olcumu-fiyati-istanbul

Topraklama Ölçümü Raporu Fiyatı İstanbul

Topraklama ölçümü ve diğer elektriksel ölçümler ülke genelinde zaruri ve güvenlik açısından hayati öneme sahip denetimlerdir. Bunların içerisinde can ve mal güvenliğimiz ile doğrudan ilişkili olan ölçüm ve denetimlerden biri olan topraklama ölçümü İstanbul gibi toprak alanın kısıtlı olduğu illerde daha da önem kazanmaktadır. Bu yapı yoğunluğu aynı zamanda topraklama ölçümü raporu İstanbul ve diğer illerde talep eden kurumlar için denetim faaliyetlerinin farklılaşmasına da yol açmaktadır.

Topraklama-olcumu-soru-cevap-alani

Topraklama Ölçümü Nasıl Yapılır ?

Topraklama ölçümü yapabilmek için öncelikle topraklama ölçümü istenen yapının elektrik sisteminin hangi topraklama sistemine göre kurgulandığı ve tesis edildiği bilinmelidir. Bu bilgiler sayesinde topraklama ölçümü nü en doğru şekilde yapabilir, topraklama ölçüm raporu nu eksiksiz hazırlayabiliriz.Topraklama ölçümü nasıl yapılır kısmına geçmeden önce topraklamanın çeşitlerine kısaca göz atmakta fayda var. Topraklama amacına göre üç kısma ayrılmaktadır.

* Koruma topraklaması

* İşletme topraklaması

* Fonksiyon topraklama sı topraklama sistemlerinin amacına göre sınıflarındandır.

Topraklama Ölçümü Raporu Yöntemleri İstanbul

Topraklama ölçümü yöntemleri içerisinde en çok kullanılan ölçüm tipleri şu şekildedir.

* Wenner metodu ile topraklama ölçümü ,

* Çevrim empedansı ölçüm yöntemi ile topraklama ölçümü ,

* Selvaz metodu ile topraklama ölçümü ,

Ve yaygın olarak kullanılmayan diğer yöntemler ile topraklama ölçümü yapılmaktadır.

Topraklama ölçümü yöntemleri İstanbul ili içerisinde en uygun olanı toprak zeminin bulunamamasından veya bulunan toprak kütlesinin dolgu zemin karakteri göstermesinden ötürü çevrim empedansı ölçüm yöntemi ile topraklama ölçümü dür.

Topraklama Ölçümünü Kimler Yapabilir ?

Topraklama ölçümü kimler yapabilir sorusunun cevabı en kısa şekliyle hem yetki belgesini almış mühendisler hem de konuyla ilgili yetkilendirilmiş yüksek teknikerler ve bağlı diğer fen adamları yapabilmektedir.

Topraklama Ölçümü Raporu İstanbul

Yukarıda bahsedilen bilgiler ışığında topraklama ölçümü taleplerinizde İstanbul ve diğer lokasyonlar için bir iş planı hazırlanarak gerekli ölçüm ve denetimler gerçekleştirilir.

Topraklama ölçümü denetim faaliyetlerinin ardından Tüm bakanlık ve denetimlerde ibrazı zorunlu yasa ve yönetmelikler tarif edilmiş şekliyle topraklama ölçümü raporu hazırlanır. VEKTORX gerek topraklama ölçümü gerekse diğer elektriksel kontrol, ölçüm ve danışmanlık faaliyetlerinde alanında uzman mühendis kadrosu ile sizlere hizmet vermektedir.

TSE ve bakanlık denetmenlerince rapor formatlarımız için yapılan teşekkürler ve denetimlerini sorunsuz bir şekilde başarıyla geçiren müşterilerimizin memnuniyeti bizleri alanımızda en iyisini ve en doğru teknik ile yapılmış analizleri sunma konusunda sürekli motive etmektedir.

Topraklama Ölçümü Raporu Fiyatı İstanbul

Topraklama sistemlerinin kontrolü ve toprak ölçüm raporu konusunda ki taleplerin en hızlı, tam doğrulukla ve güvenilir çalışma prensibi ile karşılanabilmesi için sizlere sunduğumuz topraklama ölçümü raporu fiyatı İstanbul ve tüm ülke bazında aşağıdaki şekliyle ifade edilmiştir.

Bu fiyatlama yapılırken minimum topraklama ölçüm protokolü için gerekli standart kontroller baz alınmıştır. Bahsedilen minimum topraklama ölçüm raporu protokolü özellikle küçük işletmeler ve atölyeler ile teknik servis gibi firmalarımız ihtiyaç duymaktadır. HYB için topraklama ölçümü alacak işletmeler, teknik servisler ile büro ve ofis kullanımı gerçekleştiren küçük ölçekli işletmelere de bu topraklama ölçümü protokolü gerekli ve yeterlidir.

topraklama-olcumu-fiyati

Topraklama Ölçümü Raporu Fiyatı

2000 TL + KDV dir.

(1-10 Nokta arası Topraklama Ölçüm noktasının denetimini ve raporlama hizmetini kapsamaktadır.)

Topraklama ölçümü raporu fiyatı İstanbul

ve diğer iller için hazırladığımız yazıya linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ayrıca soru ve görüşleriniz için bizler ile iletişime geçebilir, kontrol ölçüm ve yüksek gerilim işletme sorumluluğu gibi danışmanlık hizmetlerine ihtiyaç dumanız halinde aşağıdaki hızlı talep formu ile bizlere ulaşabilirsiniz.